Brzydki zapach w aucie?
Brzydki zapach w aucie?

Nieprzyjemny zapach w samochodzie to problem, który dotyka wielu kierowców. Może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak dym papierosowy, wilgoć, zanieczyszczenia czy nieodpowiednie przechowywanie jedzenia.

Nie martw się, nieprzyjemne zapachy z samochodu są trudne do usunięcia, ale na szczęście nie są niemożliwe do wyeliminowania. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, co jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, czy po prostu szukasz lekarstwa na własne nieszczęście, oto kilka sposobów na oczyszczenie pojazdu i przywrócenie mu wspaniałego zapachu.

Znajdź źródło

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli nie masz pewności co do przyczyny nieprzyjemnego zapachu, jest chwycenie worka na śmieci i rękawiczek i rozpoczęcie sprawdzania samochodu pod kątem wszystkiego, co może powodować nieprzyjemny zapach. Nie zapomnij sprawdzić schowka, bagażnika i wszystkich innych trudno dostępnych miejsc.

Kurz i brud mogą gromadzić się w małych miejscach, które łatwo przeoczyć, a ten jeden kawałek jedzenia, który kiedyś ominął twoje usta, może być ukryty pod twoim siedzeniem, więc upewnij się, że szukanie jest dokładne.

Jeśli masz pewność, że Twój samochód jest całkowicie wolny od niechcianych odpadów, a nieprzyjemny zapach nadal się utrzymuje, nadszedł czas, aby wyjąć odkurzacz i środki czyszczące, rozpoczynając głębokie czyszczenie.

 

Sprzątanie

Większość zapachów zostaje uwięziona w tkaninie fotela, dlatego ważne jest, aby rozpocząć czyszczenie od dokładnego odkurzenia, aby je wyeliminować. Trudno dostępne zakamarki mogą być prawie niemożliwe do wyczyszczenia, ale różne przystawki, które są dostarczane z większością odkurzaczy, mogą ułatwić pracę.

Otwarcie drzwi pojazdu podczas czyszczenia pozwoli na dopływ świeżego powietrza i rozproszenie wszelkich utrzymujących się zapachów. W przypadku naprawdę trudnych zapachów na tapicerce lub dywanikach podłogowych użyj sprayu do czyszczenia dywanów, a wszelkie obszary, które są zbyt małe, aby można je było odkurzyć, można usunąć szybkim przetarciem wilgotną szmatką.

Jeśli wykonałeś wszystkie możliwe czynności odkurzania i czyszczenia, a to wciąż nie wystarczyło, aby usunąć zapach, może się okazać, że czyszczenie parą załatwi sprawę. Odkurzacze parowe to świetna niechemiczna metoda usuwania pleśni i wycieków, zarówno widocznych, jak i niewidocznych.

 

Klimatyzacja

Używanie klimatyzacji od czasu do czasu, nawet w chłodniejszych miesiącach, może zmniejszyć wilgotność i pomóc w eliminacji nieprzyjemnych zapachów. Dym papierosowy i pleśń mogą przemieszczać się i osadzać w otworach wentylacyjnych, powodując nieprzyjemny zapach, który trudno usunąć.

Eliminatory zapachów do klimatyzacji można kupić w sklepach z artykułami samochodowymi i należy je rozpylać w otwory wentylacyjne samochodu, aby emitować przyjemny zapach za każdym razem, gdy korzystasz z klimatyzacji. Tego typu pochłaniacze zapachów nie tylko maskują nieprzyjemne zapachy, ale także czyszczą i usuwają bakterie w postaci pleśni i grzybów.

 

Odświeżacze powietrza

Na rynku dostępne są różne rodzaje zapachów do auta, w tym zapachy cytrusowe, kwiatowe, drzewne, morskie i wiele innych. Wybierz zapach, który Ci odpowiada i który skutecznie zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Odświeżacz do auta powinien być umieszczony w odpowiednim miejscu, aby skutecznie rozprzestrzeniał się po całym wnętrzu samochodu. Najlepszym miejscem jest zazwyczaj otwór wentylacyjny, który zapewni równomierne rozprowadzenie zapachu. Przy stosowaniu zapachu do auta ważne jest, aby nie przesadzać z ilością. Zbyt duża ilość zapachu może być przytłaczająca i nieprzyjemna. Jeśli wolisz naturalne sposoby, możesz skorzystać z olejków eterycznych, które skutecznie neutralizują nieprzyjemny zapach w samochodzie. Wystarczy taki olejek zaaplikować do specjalnego nebulizatora. 

Domowe sposoby na usunięcie brzydkiego zapachu z samochodu

Przy odpowiednim użyciu wiele przedmiotów codziennego użytku, które można znaleźć w szafkach kuchennych, może dobrze działać jako naturalne środki zaradcze na nieprzyjemne zapachy z samochodu:

  • Soda oczyszczona - jeśli rozlałeś coś na dywan, a zapach się utrzymuje, odrobina sody oczyszczonej może świetnie wchłonąć te zapachy. Pozostaw sodę oczyszczoną na kilka godzin, a następnie odkurz.
  • Biały ocet - wlej trochę białego octu do butelki i spryskaj nim samochód – pochłonie on silne zapachy podczas parowania.
  • Kawa - umieść fusy z kawy w miseczce na noc, aby pomóc wchłonąć i zamaskować zapach. Jeśli nie jesteś wielkim fanem zapachu kawy, mocne aromaty skórki cytrusowej i cynamonu również świetnie sprawdzają się jako naturalny odświeżacz powietrza.

A jak pozbyć się konkretnego zapachu z auta?

Jak pozbyć się zapachu dymu w samochodzie?

Zacznij od odkurzenia wszystkich dywanów i tapicerki, aby usunąć stary popiół, który mógł się osadzić. Po odkurzeniu użyj roztworu octu i wody wraz ze ściereczką z mikrofibry, aby wytrzeć wszelkie powierzchnie, na których mógł osiąść dym papierosowy. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest przewietrzenie samochodu. Opuść szyby, uruchom samochód i włącz klimatyzację. Rozpylanie eliminatorów zapachów do otworów wentylacyjnych oczyści otwory wentylacyjne i uwolni świeży zapach, który będzie krążył w całym samochodzie.

Jak pozbyć się zapachu mleka w samochodzie?

Soda oczyszczona może pomóc usunąć kwaśny zapach rozlanego mleka. Posyp rozlany obszar i pozostaw na noc, a rano odkurz. Jeśli zapach nadal się utrzymuje, powtórz proces. 

Jak pozbyć się zapachu wilgoci w samochodzie?

Jeśli twój samochód pachnie wilgocią, prawdopodobnie masz pleśń i grzyb. Ocet i soda oczyszczona to neutralizatory zapachów, które mogą pomóc w usuwaniu wilgotnych zapachów. Użyj kombinacji białego octu i sody oczyszczonej na dotkniętym obszarze, aby wchłonąć uporczywy zapach stęchlizny. Aby wyeliminować nieświeży zapach z systemu klimatyzacji, możesz spryskać otwory wentylacyjne sprayem przeciwko pleśni, aby zabić bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

Jak pozbyć się zapachu psa w samochodzie?

Podróżowanie samochodem z psem jest często konieczne, ale może pozostawić w samochodzie utrzymujący się zapach, który z czasem staje się coraz bardziej nieprzyjemny. Aby usunąć te zapachy, wystarczy dokładnie odkurzyć tapicerkę i dywaniki w samochodzie, aby usunąć sierść pozostawioną przez zwierzęta domowe. Umyj powierzchnie uniwersalnym sprayem czyszczącym i zainwestuj w dobrej jakości odświeżacz powietrza, aby przywrócić świeży zapach samochodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium